2023

Aktuality z oblasti finančního vzdělávání za rok 2023.

ilustrace

Vydáno

Konzultace - nová směrnice o spotřebitelském úvěru

Dne 30. 10. 2023 byla v Úředním věstníku EU zveřejněna směrnice Evropského parlamentu a Rady (EU) 2023/2225 ze dne 18. října 2023 o smlouvách o spotřebitelském úvěru a o zrušení směrnice 2008/48/ES (CCD2).

Vydáno

Evropská komise zveřejnila návrh legislativního balíčku k pravidlům na ochranu retailových investorů

Legislativní balíček (Retail investment package, RIP) navazuje na konzultaci probíhající v letech 2021–2022, jejímž účelem bylo identifikovat možnosti posílení poptávky evropských retailových zákazníků po investičních službách a hledat cesty k efektivnější ochraně investorů v době digitalizace a závazků týkajících se udržitelného rozvoje ekonomik vnitřního trhu.

Vydáno

Dnes startuje Global Money Week!

Global Money Week 2023, týden zaměřený na finanční vzdělávání mladé generace, právě začíná. Letos se zaměřuje na rozvíjení finančních kompetencí, které jsou klíčové pro finanční zdraví každého z nás.

Vydáno

Týden finančního vzdělávání Global Money Week proběhne 20. až 26. března

I letos se Česko společně s více než sto dalšími zeměmi světa už posedmé zapojí do mezinárodní iniciativy Global Money Week. Cílem této tradiční celosvětové kampaně OECD je bojovat proti chudobě, podporovat finanční gramotnost a šířit osvětu v oblasti finanční prosperity napříč generacemi.