2016

Aktuality z oblasti finančního vzdělávání za rok 2016.

ilustrace

Vydáno

Vyhodnocení veřejné konzultace Ministerstva financí k transpozici směrnice o distribuci pojištění (IDD)

Ministerstvo financí zveřejňuje výsledky veřejné konzultace k transpozici Směrnice Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/97 o distribuci pojištění. Tato směrnice Směrnice nahrazuje dosavadní směrnici č. 2002/92/ES o zprostředkování pojištění a přináší do oblasti sjednávání pojistných produktů a pojišťovacích služeb oproti současné úpravě řadu nových regulatorních prvků.

Vydáno

Měření finanční gramotnosti: Kompletní výsledky

Přinášíme devátý, poslední, díl seriálu, ve kterém jsme postupně zveřejňovali výsledky měření za různé oblasti finanční gramotnosti. Dnes si shrneme, jak na tom Češi jsou s ohledem na různé demografické ukazatele.

Vydáno

Výsledky měření finanční gramotnosti: UMÍME POČÍTAT?

Přinášíme sedmý díl seriálu, během něhož postupně zveřejňujeme výsledky měření za různé oblasti finanční gramotnosti. Dnes si řekneme, jak jsme na tom s povědomím o obecných ekonomických pojmech a s počty.

Vydáno

Veřejná konzultace k transpozici směrnice o distribuci pojištění

Ministerstvo financí zahájilo veřejnou konzultaci k transpozici nové směrnice Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/97 o distribuci pojištění (IDD). Směrnice IDD nahrazuje dosavadní směrnici č. 2002/92/ES o zprostředkování pojištění (IMD) a přináší do oblasti sjednávání pojistných produktů a služeb oproti současné úpravě řadu nových regulatorních prvků.

Vydáno

Výsledky měření finanční gramotnosti: ÚVĚRY

Přinášíme pátý díl seriálu, během něhož postupně zveřejňujeme výsledky měření za různé oblasti finanční gramotnosti. Dnes se zaměříme podrobněji na úvěry a na problematiku zadlužení, a na co se dívat při sjednání úvěru.

Vydáno

Výsledky měření finanční gramotnosti: FINANČNÍ REZERVA

Přinášíme třetí díl seriálu , během něhož postupně zveřejňujeme výsledky měření za různé oblasti finanční gramotnosti. Dnes se zaměříme na to, jakým způsobem si můžete vytvořit finanční rezervu.

Vydáno

Veřejná konzultace k Zelené knize o retailových finančních službách

Ministerstvo financí nabízí veřejnosti možnost podílet se na zpracování společné pozice České republiky k předložené Zelené knize o retailových finančních službách. Přijímat podněty a odpovědi na konzultační otázky bude Ministerstvo financí do 26. února 2016.